» » בלוג » טורים אישיים » חיבור ראשון / אורנה ויינמן חי » ביכורי בכורים / אורנה ויינמן חי
חיבור ראשון / אורנה ויינמן חי

ביכורי בכורים / אורנה ויינמן חי

במזל-טוב נולד ילדנו הבכור / בתנו הבכורה!

עשינו הכנה, קראנו באינטרנט, קנינו ספרים והם עדיין ליד המיטה, אספנו את ה"חבילה" מבית-החולים הביתה ו… כאן מתחיל פרק ב' של חיינו.
כן, כבר שמענו את המבוגרים יותר אומרים ש"ילד משנה חיים" וחשבנו מה כבר יכול להשתנות? כשנגיע הביתה נראה ש- הכול!
מעכשיו האדם הזעיר שהבאנו איתנו ינהל את חיינו כמנהל עבודה קשוח שאינו מתפשר על דבר, הסביבה תנדב לנו עצות רבות שלעיתים סותרות ואנחנו נצטרך להחליט מה נכון ומה לא ולפחות בהתחלה ייראה לנו שאיבדנו שליטה.

גם כאן כמו בלידה, למרות הקושי שבהשגת שקט נסו לבודד רעשים שאינם נחוצים. משפחה זה דבר נפלא אבל לפחות בהתחלה, נסו לסנן ביקורים אחרי הכול עוד לא הספקתם ל"עכל" את גודל חווית הלידה, אם נולד בן הברית "מאיימת" על השלווה ובכלל רצוי לערוך הכרות עם השותף החדש לפני שמתחילים בדרך החדשה.

לך אמא, אני מציעה לנוח כמה שאפשר בין הנקה להנקה ,אם את מניקה, כשאת מאכילה או מניקה נסי לעשות זאת בגוף חשוף שלך ושל תינוקך (שימי מעליו שמיכה קלה), דברי איתו המון, שירי, זמזמי, שימי דיסק מרגיע וזכרי אלו רגעי חסד השמורים רק לבכורים. למדי להכיר אותו, לזהות את סוגי הבכי שהוא מפיק כל אחד שייך לצורך אחר, הניחי לאינטואיציות שלך להנחות אותך, מהר מאוד תמצאי שהן הכי נכונות.

לך אב יקר, יש תפקיד מורכב, עליך לרקוד את ריקוד הטנגו עם שלושה. ראשית, קח שני צעדים לאחור, מרגע זה איבדת את מקומך,לפחות לתקופה הקרובה לטובת שותף חדש שנכנס לעסקה. עדיף שתדע זאת, לא תכעס ותאפשר מרחב לזוג החדש שנוצר. אם לא תעלב ותדע שבעתיד יובטח לך מקומך בחזרה, התקרב צעד אחד קדימה לאהבה, תמיכה ועזרה. אשתך לא מזמן ילדה, היא זכאית למנוחה הן רגשית והן פיזית. בין האכלות קח אתה פיקוד על התינוק, הוא גם שותף שלך, לטף את בת זוגך, על תחסוך במילות אהבה, היא רוצה וצריכה להרגיש שוב אשה.

עם הזמן תדעו "להסתדר" נכון במערך המשפחתי החדש, זכרו שבכורים, סופגים את כל ההתנסויות הראשוניות של ההורים. אומנם, אף ילד לא מגיע עם הוראות הפעלה, ולא יעזור כמה שנלמד בתאוריה, הלכה למעשה החיים ילמדו אותנו להיות הורים. בהמשך,כל ילד יהיה שונה, רק נעשה עליו פחות טעויות.

החשוב מכול הוא שנמלא את התינוק באהבה,מגע ומילה רכה בזה אף פעם לא טועים והרבה מזה מומלץ בחום.


אורנה וינמן חי

050-5657685

[email protected]

דולה בהתהוות אבל…

ממזמן בעלת תואר ראשון ושני  ב"התפתחות הילד" מטעם אוניברסיטת בר-אילן,

מנחת זוגות בשיטת "PAIRS" מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

 

1
הגב

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
the best poet Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
the best poet
Guest

נטלי מקווה שתהיי אמא טובה יותר משלה

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול