» » בלוג » טורים אישיים » חיבור ראשון / אורנה ויינמן חי » אי של שקט בים החיים / אורנה ויינמן חי
חיבור ראשון / אורנה ויינמן חי

אי של שקט בים החיים / אורנה ויינמן חי

שלום בנות,

התמזל מזלי ונכחתי בכנס שאירגנה חלי מאתר 2BMOMMY לנשים בהריון.
הארגון היה מקצועי, חם ומשאיר טעם של עוד.

בחדר אחד התקבצו להן כ-שלושים נשים בשלב כזה או אחר של ההריון למספר שעות של הקשבה, הקשבה להרצאות וגם הקשבה לעצמן ברגעים של שקט.  הפינות האלה של שקט רק לעצמינו הולכות ונהיות נדירות עם השנים.  ידינו מתמלאות בעבודה, לימודים, זוגיות והשלב הבא שלוקח לנו יותר מכל את השקט הוא האמהות.  לצערי, אנחנו כנשים חותרות להיות מושלמות הכי טובות העבודה, שהבית הכי יבריק, שיהיו בישולים, קניות, כביסה לתלות, כביסה לקפל….ודי היד שלי כבר מתעייפת.  עם השנים אנחנו מאבדות מכוחותינו ותחילה "משלם" הבעל, ואחר-כך הילדים ותמיד תמיד אנחנו!  אנחנו מגיעות לסופו של יום מותשות, אם יש זמן קוראות את המאמר הזה וממלמלות מה היא מקשקשת לעצמה איפה יישאר לי זמן לעצמי?

אז, שמעו לעצתי כדאי לכן וישתלם לכל הסביבה שלכן אם תשימו את עצמכן במקום מכובד וראוי בהיררכיה של החיים.  כל תשישות פיזית ועייפות ריגשית ישפיעו על יקירכם בסופו של דבר, לכן קחו לכן אי של שקט בחיים המלאים שיש לכן, סיגרו את הטלפון הנייד, סיגרו את הדלת, עמעמו אורות, הניחו מוסיקה שאתן אוהבות , קחו שלוש נשימות עמוקות ונשפו אותן במלוא הכוח, וטיילו בתוך תודעתכן, בשקט הניחו לטרדות היום להתנקות מהראש. תראו איזה עולם נפלא אתן מגלות ואפילו אם לא ראיתן דבר הרי שהענקתן לכן רגעי שלווה שייתנו כוח להמשך היום.  אני ממליצה לנצל את ההתעוררות בבוקר, לא מיד לקפוץ מן המיטה לתת לעצמך עשר דקות שבהן הראש עוד בשאריות של תרדמה, העבירו לפנכן כמו בסרט איך הייתן רווצות לראות את היום באופן הכי נפלא, הריצו תסריט וורוד בראש ותראו כמה דברים טובים אכן יקרו, מתוך מה שהזמנתן.  גם אם התינוק המתוק קם לינוק, לאכול מבקבוק בקשו מבן הזוג שיגיש את התינוק מוחתל ועם הארוחה ושתפו את התינוק באותם רגעי חסד של שקט, הוא יהנה בדיוק כמוך. גם לפני שנרדמים כדאי לאמץ מספר דקות לעצמך, לומר תודה ליום שהיה ולאחל לילה מבורך ושקט.

היום כאשר אינכן רואות עדיין את התינוק, כדאי לדמיין שוב ושוב את הלידה שהיא הכי נכונה עבורכן, ואת הרגע הראשון שאתם נפגשים. כל-כך הרבה מחקרים מעידים עד כמה העובר מושפע מן המזון שלנו, הנשימות שלנו וכמובן,מהרגשות שלנו. המציאות היפה שניצור בתוכנו של רגע הפגישה, הלידה הקלה שנאחל לעצמינו תגיע גם אליו.  אפשר לשמוע שיר קבוע, ולהביא אותו ללידה, תתפלאו איך  התינוק  יגיב בשמחה ובהמשך השתמשו בשיר להרגיע אותו ותתפלאו הוא זוכר והוא יירגע.

ושוב אני מזכירה אתן הכי חשובות והכי יקרות אתן נושאות בתוככן אוצר יקר התחברו אליו חיבוראשון של אהבה וזכרו לתת לעצמכן מקום של שקט לפחות פעם ביום למענכן ולמענו.


אורנה וינמן חי

050-5657685

[email protected]

דולה בהתהוות אבל…

ממזמן בעלת תואר ראשון ושני  ב"התפתחות הילד" מטעם אוניברסיטת בר-אילן,

מנחת זוגות בשיטת "PAIRS" מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול