» » בלוג » תרבות ופנאי » סדנאות » מה ההבדל בין מפגשי "נשים מדברות אמהוּת" ממפגשי אמהות בגינה ?
סדנאות

מה ההבדל בין מפגשי "נשים מדברות אמהוּת" ממפגשי אמהות בגינה ?


לימור לוי אוסמי

אמהות כנות ואמיתיות שואלות אותי על ההבדל בין המפגשים שאני עורכת לבין מפגשי אמהות בגינה, אז החלטתי לכתוב על זה קצת.

 

באופן כללי, אני חושבת שמפגשי אמהות מכל סוג וצורה הם חשובים והכרחיים.  אמהות לא צריכות להישאר לבדן עם תינוקותיהן בתקופה שאחרי הלידה. בעיניי, המפגש עם אמהות אחרות בתקופה שאחרי הלידה הוא המתכון לשמירה על שפיות נפשית בתקופה הזו וכל דבר שמוציא את הנשים מבדידותן- אני בעד !

 

מה ששונה במפגשי "נשים מדברות אמהוּת" ממפגשי אמהות בגינה הוא שמפגשי "נשים מדברות אמהוּת" הם מפגשים מונחים ע"י מנחה מקצועית ומנוסה בהעברת קבוצות לנשים אחרי לידה, בעלת ידע רב בתחום ההתמודדויות הרגשיות של אמהות בתקופה שאחרי הלידה ושתכני המפגשים הם תכנים המתמקדים באמהות עצמן, מתוך הבנה שאמהות עוברות שינויים ותהליכים משמעותיים עם כל תינוק שנולד. כמה אמהות בגינה שמעתן שמדברות בכנות על מה שהן מרגישות אחרי הלידה ?

 

כמובן שפעמים רבות גם במפגשי אמהות בגינה עולים תכנים של התמודדויות רגשיות של אמהות אחרי הלידה- הזוגיות, החזרה לעבודה, קשיי היומיום, אבל בדרך כלל מידת הפתיחות היא עד רמה מסוימת שאמהות חושבות שהן עדיין תיראנה באופן חיובי על ידי האמהות אחרות, פשוט כדי שיהיה להן עם מי להיפגש . בשונה ממפגשי גינה, במפגשי "נשים מדברות אמהוּת", ישנה הבנה כבר מהמפגש הראשון שפה מותר לדבר על הכל. כאן אמהות מתקבלות בחיבוק ואהבה על מה שהן מרגישות, חוות ומתמודדות- אין דבר או חצי דבר ממה שהן מרגישות או חוות שהופך אותך לפחות טובות, מוצלחות או אהובות.

 

המפגשים הם ה"משהו לעצמן", ה"זמן לעצמן"- כמו שהאמהות נוהגות להגיד. אנחנו מעלות לדיון נושאים 'בוערים' בחייהן של אמהות לתינוקות כמו השינויים בחיים אחרי הלידה, על מהי אמא טובה עבורן, על רגשות האשם, החרדות, דימוי הגוף, הקשר עם האמהות שלהן, הבכי של התינוקות, הזוגיות ועל עולם העבודה עם תינוק בבית. לא נושאים שמדברים עליו בכזו פתיחות בגינה..

אחד הדברים המיוחדים בעיניי במפגשי "נשים מדברות אמהוּת" הוא שהם מאפשרים לאמהות להקדיש זמן ומחשבה למה הרצונות והצרכים שלהן, ומתוך המקום הזה לפתח חשיבה של איך אפשר למצוא "פתרונות" שלוקחים את הרצונות והצרכים שלהן בחשבון. אמהות לומדות במפגשים לכבד את הרצונות והצרכים שלהן ולא לפסול אותן כי זה "לא מקובל", "לא נהוג", "לא רגיל", "לא נורמאלי" וכד'.

 

באמצעות המפגשים, ההנחיה המקצועית והקשר והתמיכה מצד האמהות המשתתפות, האמהות מצליחות לחשוב באופן שונה על הדברים שהן חוות ומתמודדות ביום יום, נפתחות לכיווני מחשבה שונים ומגלות את אפשרויות הבחירה שיש להן.

 

דבר חשוב נוסף ששונה ממפגשי אמהות בגינה, הוא שבמפגשי "נשים מדברות אמהוּת" יש מנחה שדואגת לכך שהאווירה תהיה מאפשרת ומקבלת, הדואגת ומכבדת את האם ובחירותיה ולא מאפשרת שיפוטיות, ביקורת או השוואות. כמו כן, במפגשים אנחנו ממעטות לתת עצות ופתרונות מתוך הבנה שמה שרוב האמהות זקוקות הוא לשתף במה שהיא מתמודדת איתו ושמישהו יקשיב להן ו/או יכוון אותה למציאת התשובה בעצמה- כי היא מסוגלת למצוא את רוב הפתרונות בעצמה.

 

כך שבאמת, כל סוג של מפגשי אמהות זה דבר נפלא והכרחי, אך מי שמעוניינת בזמן איכות לעצמה בתקופה שאחרי הלידה, לעבד את השינויים והתהליכים שהיא עוברת בעקבות האמהוּת, בחברה שמאפשרת לה להיות אותנטית לתחושות שלה- מוזמנת להצטרף אלינו !

 

לכל שאלה,

לימור לוי אוסמי – נשים מדברות אימהות

טלפון: לימור- 052-2835020

מייל[email protected]

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול