» » בלוג » טורים אישיים » צרכנות תינוקות / סוזי סורפרייז » nosto – שימור זכרונות ילדות…
צרכנות תינוקות / סוזי סורפרייז

nosto – שימור זכרונות ילדות…

טוטיטון…נראה אתכם יודעים מה זה! מטינה? קורפילך? סטוט?

אלו רק חלק מהמילים המצחיקות של מיקה..פעם כשהיא לא יכלה לדבר ברור…

המילים האלה משורבבות אצלי על איזה פתק שזרוק איפשהו.
לא חבל?

סיפור הלידה שלה תקוע אצלי על המחשב באפלולית ה-mother board.
פנקס טיפת החלב שלה מכיל את כל פרטי ההתפתחות שלה אבל הוא נרטב ממגבונים ונראה כמו סחבת טואלט.
אפילו העיתון מהיום שהיא נולדה בו, מצהיב בארון…

אם אני לא אתפוס את עצמי מהר..כל פרטי הילדות האלה יעלמו ולא יישאר לי הרבה מה להראות למיקה (חוץ אולי מאלבום תמונות ההריון כשהיא בבטן של אמא'שלה).

ואני מזל סרטן! אני חיה על נוסטלגיה! יש לי מכתביות מגיל 13, כרטיסיות מגיל 11, כרטיסי קולנוע משנת 89 ואוסף מחקים מגיל שש.
אני אספנית כרונית של צעצועי מק'דונלדס למען השם.

אז טוב שיש אנשים אחרים שממציאים בשבילי פריטים שיעזרו לי לשמר את הילדות של הבנות שלי!
ספר זכרונות מדהים מבית נוסטו (זכרונות, געגועים, ילדות) www.childhoodmemo.co.il

זוכרים שאני מעצבת גרפית? אז אי אפשר להתעלם מהספר עצמו שעשוי בעבודת יד! כל ספר! כן כן.
על הכריכה ישנו אלמנט המזכיר את הצמיד ההוא שחיברו לנו ולרך הנולד! כל כך מקסים!
על ה'צמיד' רושמים את שם הילד הנולד..ויוצאים לדרך!!! יש כמובן ספר לבנות וספר לבנים (-:

הספר נפתח ונפרש לפנינו 'סרגל' מיוחד בו מצויינת השנה הראשונה בחיי ילדינו. על סרגל השנה הזה אנו יכולים לציין כל אירוע חשוב. לשם כך מצורף דף מדבקות פשוט מתוק!! אירועים חשובים מאוד, כמו צחוק ראשון, חיוך ראשון, מילה ראשונה, מתי אמרתי אבא, ישנתי לילה שלם….פשוט מדביקים ע"ג הסרגל ויש לנו 'לוח שנה' בו מוזכרים כל האירועים שאנו פשוט נוטים…נו..לשכוח!

ספר הזיכרון הוא כרונולגי..בהתחלה אנו מספרים על גילוי ההריון! זוכרים את זה בכלל? את בדיקת ההריון שניתן לצלם ולצרף לספר? (שלי עוד במגירה…נשבעת..ששש….לא להיגעל).

בתחילת כל 'פרק' בספר הזיכרון יש נייר פרגמנט עליו יש הסברים מועילים מצד המעצבות…אבני דרך שיעזרו לנו מה לכתוב ומה לזכור…אחרי שכתבנו אפשר לתלוש את נייר הפרגמנט ויישארו רק הזכרונות! (זהו ספר ספירלה)

בעמוד הבא למשל נספר על כל הבדיקות שעברנו….לשם כך מודבקות בספר מעטפות חינניות לחלוטין בהן ניתן לשים את הדיסק של הסקירה! גדול לא?! (האולטרסאונדים של הילדות שלי למשל תקועים בתיקייה באיזה ארון ומן הסתם עם הזמן הם ידהו ויעלמו….המעצבות מציעות לנו לצלם את הצילומים הנ"ל ולהדביק בספר..תארו לכם את התגובה של הילד כבוגר למראה הצילומים האלה, כשהוא עוד היה במבה!).

הספר עצמו נראה כמו מחברת שורות של פעם עם פסים תכולים ושוליים אדומים, ממש עושה חשק לכתוב ולכתוב! וריבועים גדולים וממוסגרים במסגרת כמו של פעם, משאירים מקום לתמונות.
יש מדור שלם למשל לפרק התלבטות השם….האופציות שהועלו, השם שקראנו לילד בבטן…על הכל חשבו פה! (פלא שהיוצרות של הספר הן נשים?)

במרכז הספר יש טבלה מקסימה וצבעונית – שמתפקדת בתור טיפת חלב לכל דבר! – פה אנו רושמים את המשקל והאורך והתאריך של כל ביקור, ותאמינו לי שזה נראה הרבהההה יותר טוב מהפנקס הבנאלי ההוא!

פרק חשוב ביותר לדעתי הוא עץ המשפחה! כן כן…מי אני, אמא ואבא שלי, אחים ואחיות, דודים ודודות, סבים, סבא וסבתא רבא. כל כך כל כך חשוב! (עבודת השורשים שלי מכיתה ו'…איפה היא באמת?)
עמוד חמוד ביותר הוא העמוד בו מציירים את כף היד הפיצפונית של התינוק וכף היד של אמא/אבא….פשוט רעיון גאוני.

או!! והנה עמוד אוצר המילים! כל המילים המצחיקות האלה….טוטיטון = מלפפון, סטוט = טוסט, מטינה = קלמנטינה, מתוזימי – מיץ תפוזים, קורפילך = קורנפלקס…וזה לא נגמר…חחחח
פרק נוסף ומקסים הוא פרק בו אנשים שאוהבים אותי כותבים לי…שוב, מעוצב בצורה פשוט מקסימה עם כל מיני מעטפות גדולות וקטנות שמודבקות לעמוד..בכל מעטפה יש גלויה קטנה ומתוקה
בה כל בן משפחה יכול לכתוב פתק וממש לשים ב'כותל'..ואז כשהילד יגדל הוא יפתח כל מעטפה ויגלה מה כתבו לו האנשים שאוהבים אותו (-:

ככה חולפת לה שנה מחיינו, מחיי הבייבי שלנו. די מהר עלי לציין. אז בואו נזכור אותה טוב טוב לפני שהכל יישכח ויישכ….וייש..ו….
ספר זכרונות של Nosto נמכר באתר שלהם www.childhoodmemo.co.il במחיר 149 ש"ח
 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול