דימומים בהריון

ימומים במהלך השליש הראשון להריון הינם תופעה בעלת שכיחות די גבוהה. כ-30% מהנשים מדממות במהלך הריונן, רוב ההריונות ממשיכים למרות הדמם באופן תקין. כל מה שרצית לדעת על דימומים במהלך ההריון

דימומים במהלך השליש הראשון להריון הינם תופעה בעלת שכיחות די גבוהה. כ-30% מהנשים מדממות במהלך הריונן, רוב ההריונות ממשיכים למרות הדמם באופן תקין, אך כ-15% מההריונות נופלים במהלך השליש הראשון , לרוב עד השבוע ה12 (בשל כך ממליצים להמתין עם הודעה על ההריון למשפחה ולחברים).


דימום בהריון יכול להגרם בשל מספר סיבות:


 • השתרשות – ברוב ההריונות יש דמם שונה מהרגיל בתחילת ההריון, בין השבוע ה-4-6 , וזהו דמם של השתרשות של העובר ברחם. לרוב זה אינו דמם אלא יותר הפרשה חומה- ורדרדה , וזהו דבר תקין.


 • הפלה – כפי שצויין מעלה, רוב ההפלות מתרחשות במהלך השליש הראשון, עד השבוע ה12, כאשר ההריון לא מתפתח באופן תקין, או בשל סיבות נוספות:
  • גורמים כרומוזומליים גנטיים
  • בעיית קרישיות
  • גורמים אנטומיים
  • גורמים הורמונליים
  • גורמים זיהומיים
  • גורמים חיסוניים
  • גורמים סביבתיים

הסימנים להפלה הינם :


 • כאבי בטן חדים מאוד בבטן התחתונה (כואבים יותר מכאבי מחזור)
 • דימום וגינלי חזק
 • חתיכות רקמות שנפלטות מהנרתיק
 • תחושת סחרחורת וחולשה

הפלה (או אובדן היריון) יכולה להתבטא באופנים הבאים:

 • הריון כימי – הריון שנפל עוד לפני שניתן היה לאבחן שק הריון ברחם. במקרה זה מאובחן הריון בבדיקת הדם, אולם רמת הורמון ההיריון (HCG – בטא) אינה עולה באופן תקין אלא נמצאת בירידה. במקרה של חשד להיריון כימי יש להמשיך לעקוב אחרי רמות הבטא, ולוודא שהיא מתאפסת. הריונות כימיים רבים מתרחשים ונופלים עוד בטרם האישה מספיקה לגלות כי הינה בהריון.
 • ישנו שק היריון ריק בשלב בו כבר אמורים היו לראות עובר (בשלב מאוד מוקדם של ההיריון) .
 • בשק ההיריון נמצא עובר ללא דופק בזמן בו כבר אמורים היו לזהות דופק (החל מהשבוע ה-8).
 • הפלה נדחית – עובר שמת לאחר שכבר נצפה דופק עוברי.
 • מות העובר – בשליש השני או השלישי להיריון.

למאמר המלא בנושא הפלות לחץ כאן


 • הריון מחוץ לרחם -
  לעתים, לאחר שמתרחשת הפריה, הביצית המופרית לא מצליחה להשלים את דרכה מהחצוצרה אל הרחם, נשארת בחצוצרה או בשחלה ומתחילה להתחלק בתוכה ולהשתרש בה. בחלק מהמקרים משתרש ההריון בחלל הבטן או בצוואר הרחם, והריון כזה בד"כ לא יתפתח בצורה תקינה, לרוב יפול מעצמו, אך עלול גם לסכן את האישה.
  במקרה של הריון מחוץ לרחם יתקיימו תופעות הריון רגילות, ואף תיראה נוכחות של הורמון ההריון (בטא HCG) , אך העלייה שלו לא תהיה תקינה ותתרחש בקצב מהיר מדי או איטי מדי.
  לרוב הריון מחוץ לרחם מלווה בכאבי בטן  חזקים וחדים,התכווצויות  ובדימום וגינלי חזק. בכל מקרה של כאבי מחזור חזקים ביותר בתחילת ההריון יש לפנות לרופא כדי לבדוק. במידה ולא נצפה שק הריון באולטראסאונד מעל לרמת בטא של1000, יש לבצע אולטראסאונד על מנת לשלול הריון מחוץ לרחם. במקרה של הריון מחוץ לרחם יש צורך בהתערבות רפואית על מנת לוודא שלא נותרו שאריות מההריון בחצוצרה או בחלקים אחרים של חלל הבטן.


 • מאמץ יתר -יש נשים שלאחר ביצוע פעילות גופנית או מאמץ פיזי קשה, או הליכה מהירה ומרובה, ייתקלו בדימום קל. במקרים כאלו מומלץ לשכב ולנוח, להמעיט בפעילות, ולשתות הרבה.


 • קיום יחסי מין אינטנסיביים – במהלך ההריון כלי הדם בנרתיק ובאזור אבר המין מתרחבים ונהיים רגישים יותר, קיום יחסי מין אינטנסיביים מדי יכול לפגוע ברירית הנרתיק ולגרום לפציעה קלה. מומלץ להמנע מקיום יחסי מין "פרועים", ולזכור כי בכל זאת האזור רגיש.


 • שיליית פתח – כאשר שיליה משתרשת בחלק התחתון של הרחם, סמוך לפתח צוואר הרחם או ממש עליו, נוצר מצב שבו ההריון מאוד רגיש, ונמצא בסיכון. במקרים רבים שליה נמוכה עולה עד השבוע ה15, אך במקרים של שליית פתח יש להיות בשמירה ולהמנע מקיום יחסי מין. בשל רגישות המקום יכולים להיות דימומים רבים במקרה מסוג זה.


 • היפרדות שלייה- סיבוך עם שכיחות נמוכה, היפרדות שליה בדרך כלל מתרחשת בשבועות מתקדמים של ההריון, לרוב לקראת לידה, וזהו מצב אשר מהווה סיכון לחיי האם ולחיי העובר. השליה מתנתקת מהחלק הפנימי של הרחם באופן חלקי או מלא , מצב זה יכול להוביל לחוסר חמצן אצל העובר ולדימום מאסיבי אצל האישה. הסיבה להיפרדות שליה אינה ידועה, אך יש קשר בינה לבין בעיות של לחץ דם גבוה, קרישיות יתר, זיהום, חבלה בבטן, ואף רעלת הריון. הסימנים להפרדות שיליה הינם כאבי בטן חזקים מאוד ודימום מרובה.


 • לידה מוקדמת – לידות רבות מתחילות עם דימום, במיוחד בשלבי ההריון המתקדמים , במידה וישנו דימום מאסיבי יש לפנות מיידית לרופא על מנת להבדק.


 • מחסור בפרוגסטרון – ישנם מקרים שבהם בגוף יש חוסר איזון הורמונלי ומחסור בהורמון הפרוגסטרון החיוני להתפתחות ההריון. במידה וישנם דימומים חוזרים ונשנים מומלץ לעשות בדיקה של רמות פרוגסטרון ולוודא שאין חוסר. לעיתים מתן תמיכה של פרוגסטרון באמצעות זריקות או כדורים (הזריקות יותר יעילות) יכול למנוע הישנות של דימומים. (במקרה שלי היו דימומים עד שבוע 20, עם תחילת מתן זריקות פרוגסטרון אחת לשבוע הדימומים נפסקו לגמרי עד לסוף ההריון).


בכל מקרה של דימום בהריון יש לשים לב, במקרה של מספר טיפות דם בודדות אין טעם להכנס לפאניקה, ולרוב זה תקין ושכיח.
במקרה של דימום מאסיבי כמו מחזור חזק יש לפנות לרופא לבדיקה. ברוב המקרים תשמעו את המושג "הפלה מאיימת", תשתדלו לא להלחץ ולהשאר רגועות עד כמה שאפשר, לחץ ומתח לא בריאים עבור גופכן ועבור העובר שבבטן.
בכל מקרה שבו יש דימום יש לבדוק , חשוב להמנע מפעילות מאומצת, לנוח יומיים שלושה במיטה (בלי ניקיונות, בישולים וכו'), לא לעבוד יותר מדי שעות, שהעבודה וכל העולם יחכו, יש לכן תינוק בבטן והוא יותר חשוב מהכל.תפעילו את הסביבה הקרובה ותעזרו בה. לעיתים זו הדרך של הגוף לאותת לנו שהוא זקוק למנוחה כי גם ככה הוא עובד פי 2 יותר קשה בהריון על מנת לתחזק 2 מערכות חיים , וזו משימה לא פשוטה.


חשוב לזכור שישנם הריונות רבים אשר מלווים בדימומים ברמה כזו או אחרת, אני יודעת על מקרים של דימומים כמו מחזור מאסיבי שהסתיימו בלידות תקינות ותינוקות בריאים, אני בעצמי דיממתי אחת לשבועיים שלושה במהלך ההריון , עברתי מספר התקפי לחץ, אך היום אני אמא, ולמרות הכל ההריון הסתיים יחסית בשלום.

תגובות (38)

כתובת טראקבק | פיד RSS לתגובות

 1. מאת pegs:

  האם הגיל לל האם (40+) יכול לגרום לדימומים במהלך הריון?

 2. מאת סיגל:

  שלום
  י
  אני בת 40+ ובשבוע 6 להריון. עברתי לאחרונה 2 הפלות. אתמול התחילו דימומים או יותר נכון הפרשות חומות, היינו במיון, דופק נצפה והרופאה אמרה מנוחה מוחלטת (כל מה שכתוב פה בפורום)
  אני מקווה שבאמת זה ייסתיים בהריון תקין ולידה תקינה ותינוק בריא. השאלה שלי לגבי מנוחה האם כל היום אני צריכה להיות במיטה או שאני יכולה לנסוע באוטו. לא להסתובב או לסידורים אלא להגיע למקום מסוים מבלי לעשות יותר מידי. האם זוהי אמורה להיות מנוחה קיצונית? לי אין בכלל עזרה בסביבה הקרובה ולכן חשוב לי לדעת מה אני כן יכולה לעשות מבלי לפגוע בסיכויים של תקינות ההריון.
  תודה
  סיגל

 3. מאת אמא:

  היי סיגל
  אני יכולה להעיד לפחות מניסיוני האישי אחרי מספר התקפי לב עם דימומים במהלך השליש הראשון והשני.
  בכל פעם שהייתי מגיעה למיון אחרי דימום ההוראה היתה חד משמעית -לשכב במיטה עם רגליים ישרות, לשתות הרבה ולהמנע מכל פעילות.

  אני קראתי על מחקרים שמצאו קשר בין דימום במהלך ההריון למחסור בפרוגסטרון.
  בשבוע 20 קיבלתי טיפול באמצעות זריקות פרוגסטרון עבור דימומים בלתי פוסקים וצירים, באופן ממש מיידי הדימומים הפסיקו ולא חזרו עד לסוף ההריון אחרי שעד שבוע 20 מדי שבועיים- שלושה היה לי דימום- פעם הפרשות, ופעם כמו מחזור חזק.

  כמו כן הייתי ממליצה לך לדרוש מהרופא המטפל בירור קרישיות מאחר ובעיות קרישיות הן סיבה נפוצה להפלות, במיוחד כשהן חוזרות על עצמן, ולהתייעץ עם מומחה להריון בסיכון למעקב פרטי כגון פרופ' אייל סיוון או קופרמינץ.
  (תעשי חיפוש בגוגל ותגיעי אליהם).
  בכל מקרה מאחלת לך הצלחה רבה ושההריון יסתיים בידיים מלאות ובקלות.

 4. מאת שירן:

  היי אני בשבוע השלישי להריון ויש לי דימום נורא נורא חזק עד כדי כך שאני מחליפה לפחות 4 פאדים ביום ( אני אחרי הפריה) עשיתי 3 פעמים בדיקות דם וזה עולה באופן תקין עשיתי אולטרסאונד ויש שק וממה שהרופא אומר הכל תקין אני שמה נרות והרופא גם אמר לי להתחיל זריקות גסטון יש לי כמה שאלות
  א- האם ההריון יכול להיות תקין למרות הדימום החזק?
  ב- האם הזריקות אמורות להפסיק את הדימום?
  ובמידה וזה לא מפסיק הדימום האם זה עדין תקין?
  ג- האם יכול להיות שק והרמה של בדיקות הדם יוצאת תקינה אבל יכול להיות שאין דופק לעובר ובגלל זה הדימום"?
  ד- יש לי גם כאבי בטן תחתונה בנוסף לדימום החזק וכאבי גב נוראיים האם זה בסדר?

 5. מאת אמא:

  היי,
  אי אפשר לדעת בשלב זה, יש הריונות שמלווים בדימום לכל אורך ההריון והם מסתיימים תקינים ויש הריונות שנופלים.
  בהריון הקודם שלי דיממתי לא מעט ובסוף היה בסדר, יש לי חברות שהיו עם דימומים קשים וההריון שרד.
  בהחלט מומלץ לקחת פרוגסטרון, זה יתן תמיכה לרחם, אצלי זה עצר לגמרי את הדימומים.
  מקווה בשבילך שההריון יחזיק ויסתיים בידיים מלאות בסופו!

 6. מאת הילה:

  היי
  גם אני התחלתי לדמם פתאומי משבוע 10. עכשיו אני בשבוע 12 ובתחילתו היה לי דימום קל.
  ביצעתי שקיפות עורפית בה התגלתה הפרדות רקמות מהשלייה.
  הרופא שביצע את השקיפות אמר לי שכדאי לנוח הרבה, לפחות חודש!!! והרופא שלי לא מקבל את זה ואומר שמה שצריך לקרות קורה. האם רופא יכול להגיד דבר כזה????
  מה אני צריכה לעשות?
  האם זה יכול להתאחות?
  האם זה מסוכן?
  השלייה שלי איננה שליית פתח.
  ברצוני להוסיף, ברוך השם, העובר תקין.
  בברכה

 7. מאת אמא:

  היי,
  במצב כזה הייתי ממליצה לך ראשית להתייעץ עם רופא שמתמחה בהריון בסיכון – לבדוק את מנהלי מחלקות ההייריסק בבתי החולים הגדולים כמו פרופ' סיון בתה"ש או פרופ' קופרמינץ בליס.
  במצב של היפרדות רקמות מהשליה צריך בהחלט להיות בשמירת הריון ובמנוחה מלאה!
  לא הייתי לוקחת סיכון של אובדן ההריון, ואם את תמשיכי בפעילות כרגיל יש חשש שההריון לא יגיע לסופו.
  אין לי מושג לגבי ההשלכות של זה אבל במקרה כזה לא הייתי משאירה את הדברים בידי האל ולוקחת אחריות על הגוף והולכת להתייעץ עם מומחה ונחה.
  הרופא לא אומר לך סתם כי בא לו..

  אני סבלתי מדימומים רבים בהריון הקודם, בשלב כלשהו התחילו לי צירים ומשבוע 20 עד שבוע 36 הייתי בשמירת הריון, במיטה. ממש לא פשוט ולא קל בכלל אבל בזכות זה יש לי היום ילד וזה שווה הכל. ואם בהריון הבא אצטרך שוב להיות בשמירה , אני אהיה , כי אני יודעת כמה שזה שווה ולא מובן מאליו.
  בהצלחה!

 8. מאת גלית:

  שלום רב,

  כיום עשיתי בידקת היריון ביתית והתוצאה הייתה חיובית, כמה שעות אח"כ החל דימום קל מאוד, עשיתי בדיקה נוספת ושם קו התוצאות היה מאוד מאוד בהיר.
  זהו היריון שני שלי ובראשון היה לי דימום קל בשבוע השמיני.
  האם יש טעם בשלב מוקדם כ"כ לגשת לרופא, האולטרסאונד יכול לומר משהו בשלב זה ?

 9. מאת אמא:

  יש הריונות שמתחילים בדימום, זה יכול להיות דימום השתרשות. בד"כ לפני שבוע 5 אין מה לראות באולטראסאונד ובחלק מהמקרים רק בשבוע 6 רואים שק הריון , תלוי במועד הביוץ.
  אני בעד לחכות לשבוע 8 לאולטראסאונד, כל עוד לא היה דימום כבד מאוד הייתי מתייחסת לתוצאה כחיובית.
  אצלי גם היו דימומים בשבוע 6 בהריון הראשון והיום הוא בן 3 וחצי.
  בהריון השני היו גם דימומים ובסוף הוא לא התפתח.

 10. מאת אורטל:

  היי ;אני בשבוע 8 להריון יש קצת דם רק כאשר אני הולכת לשירותים לעשות צואה אני קצת לוחצת אבל זה מפסיק אם זה נורמלי
  ויש לי הפרשות חומות אולי שזה בגלל שיש לי פיטריה ?

 11. מאת אבא:

  לגבי הדימומים ממליצה לך להתייעץ עם רופא ולבדוק.

 12. מאת פורטונללה:

  בס"ד

  תודה רבה, זה מאוד עזר והרגיע. יש לי דמון מאוד קל, טיפות ממש, אך יחד עם הבטא הנמוך זה קצת הלחיץ. המאמר הזה ברור יותר מאחרים שמצאתי באיטרטנט, הרגיע אותי ויחד עם זאת שפך אור על הסיכונים.

  תודה

  פורטונלה

 13. מאת הלחוצה:

  קודם כל אניי חייבת לציין שזהו המאמר הכי מרגיע שיש ואני מודה לך על שפירסמת אותו הרגשתי הכי לבד בעולם וכמות הלחץ רק עלתה עד שנכנסתי למאמר הזה. אני בתחילת השבוע השישי להריון ולפני יומיים התחילו לי דימומים קלים ניגשתי לרופא שבדק אותי בא״ס אמר שיש שק הריון לא מצא דופק. היות והדימום החל להתגבר בהיותי אצלו הרופא ציווה עלי מנוחה מוחלטת במיטה ונתן לי לעשות בדיקות ספירת דם – בטא בכדי לראות עם יש עליה בספירה ולבדוק עם ההריון תקין. בלילה החלתי לדמם דימומי מחזור ומרוב לחץ ופחדים נגשתי למוקד של מכבי שם עשו לי בדיקת א״ס ונמדד גודל השק נכתב כי ישנו שק בגודל של 3,4 מ״מ היכול להתאים לשק הריון צעיר מאוד לא נצפה קוטב עוברי או שק חלבון הטכנאית א״ס דאגה לומר לי כי השק לא תואם את שבוע ההריון. בנוסף נכנסתי לבדיקה אצל רופא הנשים התורן שאמר שזהו דימום קל כמו של מחזור אבל זה לא נראה טוב וצריך לתת לזמן לעשות את שלו עם מנוחה בבית. במהלך המונחה בבית המשיך הדימום מלווה בכאבי בטן עזים ויצאו גם גושי דם. היום לעומת זאת קמתי ללא כאבים ומעט מאוד דם. האם משהי חוותה דבר כזה? האם הגודל השק הוא מתאים לגודל ההריון? אשמח לתשובתכם. בהצלחה לכולנו שיהיה הריון בריא וקל.

 14. מאת אמא:

  אני חייבת להודות שזה לא נשמע אופטימי במיוחד, אבל הייתי ממליצה לך להמתין עוד שבוע וחצי ולבדוק שוב, יש הריונות שמתחילים בדימומים ויתכן שמועד הביוץ לא היה מדויק.
  אצלי ראו דופק שמתאים לשבוע 6 רק בשבוע 8 וחצי בהריון הנוכחי לפי ווסת כי הביוץ היה מאוד מאוחר.
  מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר. כרגע צריך להמתין..

 15. מאת הלחוצה:

  תודה רבה על התגובה האמיתית והמהירה כרגע מחכה לבדיקת בטא נוספת
  בדיקת הבטא שנעשתה ביום שלישי הראתה תוצאה של 492 
  לא יודעת מה זה אומר טוב או רע. בהחלט הכנתי את עצמי לכל דבר גם לגרוע מכל
  אך עדיין אופטימית

 16. מאת אנונימי:

  שלום ,אני פחות או יותר בשבוע רביעי חמישי והתחלתי פתאום לדמם דימום קל (פד 1 ביום) הלכתי כבר באותו היום של הדימום לגניקולוג ,עשיתי בדיקת אולטרסאונד והוא אמר שבנתיים הכול תקין ושעדין אין דופק הדימום נמשך כבר 4 ימים , ואני לא יודעת מתי יפסק רציתי לדעת האם זה נורמלי וכמה ימים פחות או יותר הדימום נמשך ? 

 17. מאת ????:

  שלום לכל הנשים המדהימות והחזקות!!
  אני בת 27 הריון שני לאחר הפלה טבעית.
  מדממת כשבועיים כמו מחזור עם כאבים חזקים בבטן תחתונה.
  בא.ס רואים שק הריון בגודל של 1.5 ס"מ ללא חלבון או דופק.
  שבוע ההריון לא ברור בגלל ההפלה, אני מהמרת על 8 או 9 החישוב היבש מראה 11.
  האם משהי שמעה או חוותה מקרה דומה???
  אשמח לכל תגובה…

 18. מאת אמא:

  במידה ויש שק הריון בלי כלום זה יכול להתאים לשבוע 5. אחרי הפלה בד"כ לוקח 6 שבועות לפחות עד לקבלת מחזור , תמתיני עוד שבוע, תעשי שוב אולטראסאונד, אם זה מתפתח אמורים לראות עובר.
  אצלי בשבוע 5 ראו שק ריק , בשבוע 5+5 שק עם תוכן וב6+1 שק עם שני עוברים ושני דפקים.
  מחזיקה לך אצבעות שאולי פשוט היה ביוץ מאוחר..

 19. מאת מיכל:

  שלום רב אני בת 28 ויש לי 3 ילדים והילד הרבעי עברתי הפלה טבעית לפני 6 חודשים .אני מנסה להיכנס להריון ולא הולך לי .קיבלתי מחזור מאז 4 פעמים

 20. מאת חן:

  שלום אני נמצאת בשבוע 9 והיה לי הפרשות חומות
  לא ממש חזקות.. הייתי במיון נשים והרופא בדקה
  והכל תקין.. זה יכול להיות שיהיה כתמים במהלך ההריון?
  אשמח לקבל תשובה.. יום טוב..

 21. מאת יעל:

  שלום לכולן!
  אני כרגע בשבוע ה-6. לפני כ-4 ימים היו לי הפרשות חומות מלוות עם כאב בבטן התחתונה. ישר ניגשתי להיבדק, הרופא אמר לי שרואים שיש שק הריון בתוך הרחם אך לא רואים התפתחות. הוא שלח אותי לעשות בדיקת בטא וספירת דם.
  הספירת דם יצאה תקינה. אך הבטא לא כל כך…הבדיקת בטא הקודמת שלי יצאה 1080 אך הפעם היא איננה הכפילה את עצמה ויצאה 1798. הוא אמר לי לחזור על הבדיקה עוד יומיים והפעם הבדיקה יצאה 2674.
  הוא לא היה אופטימי מאוד, אך אמר לי לחכות עוד שבוע ולעשות א"ס.
  האם מישהי מכירה מקרה דומה שבסוף ההריון התפתח באופן תקין? אני מאוד מקווה שזה יצליח! אנו מנסים כבר שנתיים להרות וזו הפעם הראשונה שהצלחנו אחרי טיפולים.
  תודה מראש!

 22. מאת אורית:

  שלום לכולן,
  אני מנסה להרות שנה אל לשווא, לפני כשנתיים עברתי הפלה ייזומה (טעות חיי)וכעת מנסה להיכנס להריון טבעי,הבדיקות שלי ושל בעלי יצאו תקינות . החודש ביום ה 24 למחזור חשבתי שזה הגיע אל היו רק יומיים דימום חום כהה שמילא רק תחתונית ולא פד, ואח"כ יומייים חום ממש בהיר בלי זכר של דם.היום 29 יום ועדיין לא קיבלתי, אין לי בטן תחתונה קשה ושום תחושה גופנית אלא רק תחושה פנימית האם יכול להיות הריון?
  תודה על כל תשובה …

 23. מאת אמא:

  הי אורית, לפעמים יש דימום קל בביוץ – חום וורדרד. חכי ליום ה34 ואם לא תקבלי עד אז מחזור תבדקי. הייתי ממליצה על מעקב זקיקים\חום השחר או אחד מהאמצעים לבדיקת ביוץ כדי לבדוק את מועד הביוץ המדויק ולקלוע בו.
  בהצלחה!

 24. מאת טולי:

  אני בשבוע 7 ומזה 4 ימים רצופים יש לי דימומים , בדקתי לפני כשבוע והיה דופק, כמו כן גם אתמול אחרי 3 ימים של דימום עדיין נצפה דופק, אני נחה בינתיים בבית עד לבדיקה אצל הרופא נשים שוב בעוד כשבוע (שם אנסה לבקש פרוגסטון)זהו הריון ראשון שלי, הדימום הינו דימום בניגוב+מעט על תחתונית (אפילו לא תחתונית מלאה אחת ביום) אבל בניגוב זה עם נימי דם כאלו. האם משהי נתקלה? כמה זמן זה עוד יכול לקחת?? האם יש סיכוי לבייבי חמוד/ה שאני כ"כ רוצה? זהו הריון ראשון שלי , בת 37.5 ומודאגת.

 25. מאת אמא:

  הי ,
  הייתי ממליצה לך ללכת בדחיפות לרופא עוד היום ולדרוש פרוגסטרון. אצלי היו דימומים בהריון הראשון עד שבוע 20 היו דימומים בלי הפסקה עד שנתנו לי פרוגסטרון. הבן שלי היום בן 5.
  בהריון עם התאומות ממש מההתחלה דרשתי פרוגסטרון והיום הן בנות 10 חודשים.

 26. מאת נעמה:

  אהלן. אני עשיתי בדיקת דם שעבר ויצא חיובי. אתמול בלילה הרגשתי כאבי בטן תחתוניים והיה לי דימום יחסית קל. נסעתי לטרם עשיתי בדיקת שתן וגם שם יצא חיובי וקיבלתי הפנייה למיון. בבית חולים עשו לי בדיקות דם אולטרסאונד וכו׳ הרופא אמר לי שההריון שלי לא תקין ומחר לעשות שוב בדיקת דם. הבוקר קמתי ולצערי הרב גיליתי הרבה דם בכמות של מחזור ועדיין כאבי בטן חדים. רציתי לשאול האם יש עדיין סיכוי שאני בהריון ומקרים כאלו קרו כבר בעבר? בבקשה זה דחוף לי לדעת אני אשמח מאוד לקבל תשובה בהקדם האפשרי המשך יום טוב. דרך אגב חשוב לי לציין שאני בת 19 וזה ההריון הראשון שלי.

 27. מאת אני:

  שלום רב,
  אני בהריון בשבוע 12.בערך בשבוע 8-9 התחיל דימום קל בצבע חום כהה בצורת סיבים. מאז הוא לא הפסיק, אלא רק התחזק. כרגע בערך שבוע אני כאילו במחזור, אי- נוחות בחלק התחתון של הבטן כמו במחזור, דם אדום מאוד עם גושים חומים, מחליפה 2 פדים ביום. הייתי אצל 2 רופאים, כולם אומרים שהכל נראה תקין, יש דופק, אין קרישי דם גדולים. שניהם אמרו שהדימום אופייני לשליש הראשון, אבל אני נכנסתי לשני והדימום רק מתחזק! אני מאוד מודאגת! מה עלי לעשות???
  תודה

 28. מאת אבא:

  הי, ממליצה לך לבקש במיידי תמיכת פרוגסטרון בנרות או זריקות . בהריןו הראשון שלי סבלתי מדימומים בלי הפסקה ורק כשהתחלתי לקחת תמיכת פרוגסטרון זה השתפר.
  שיהיה בהצלחה, ממליצה על ד"ר וייס מתה"ש לייעוץ או פרופ' סיון.
  לכי לרופא שמתמחה בהייריסק

 29. מאת אני:

  לפני שבוע הגעתי למיון עם כאבי "בטן" ודימום בינוני. הרופאה אמרה שמבחינת פתיחה של הרחם (לא יודעת בדיוק את המושג) נראה שלא מתפתחת הפלה, ראיתי דופק, נשארתי למעקב ללילה. היא רצתה לתת לי גסטון, אבל אחרי התייעצות עם רופא אחר, וויתרה בטענה שבשבוע כזה (13) לא נותנים תמיכה. אחרי שעתיים התחילו כאבים עזים והפלתי את העובר…
  מדובר ברשלנות רפואית???????????

 30. מאת מיכל:

  הי,
  רציתי לדעת עד איזה שבוע מומלץ לקחת פרוגסטרון? אני שבוע 10+3 ברוך השם סבלתי מדימומים בשבועות 6-8 ולקחתי פרוגסטרון אבל הרופא שלי אמר לפי להפסיק בתחילת שבוע 10 והיום היה לי דימום ממש ממש קל… האם להמשיך עד שבוע 12??

 31. מאת אמא:

  אני מצטערת לשמוע!!!!
  אני קיבלתי תמיכה של פרוגסטרון ממש מההתחלה ועד שבוע 34 ועוד בהריון תאומים.
  מאחלת לך להקלט במהרה, ובהריון הבא להחליף רופא לכזה שמתמחה בהריון בסיכון ולדרוש פרוגסטרון!
  ולגבי רשלנות רפואית, תתייעצי עם עו"ד, לא יודעת לומר

 32. מאת אמא:

  הי מיכל, אני לקחתי רצוף עם התאומות עד שבוע 34 מההתחלה. אם יש דימומים ללכת לרופא שמתמחה בהריון בסיכון. יש לך את הצוות של תה"ש שהם מדהימים וסופר מקצועיים. הגישה שם אחרת לגמרי

 33. מאת חגית:

  היי אני חדשה כאן באתר אני קוראת ומוצאת סיפורים מאד דומים למה שאני עוברת. אני מנסה להכנס להריון כמעט שנה , וזה לא קל בכלל מסתבר. בתאריך6 למאי ריאיתי דימום חשבתי שקיבלתי מחזור. זה הפסיק במהלך היום והפך להפרשות חומות עם צבע ורוד. ההפרשות נמשכו שבוע. אתמול התחיל דימום ממש. זה בטוח מחזור זה הגיוני דבר כזה או שצריך לראות רופא?

 34. מאת ענבר:

  שלום,
  יש לי שאלה מסקרנות בעיקר..
  אני בת 27 ואני ובעלי מנסים כ5 חודשים להכנס להריון אחרי הפלה יזומה( מום בעובר) ובחודש האחרון קיבלתי מחזור שונה מאוד מכל חודש גם בכאבים וגם בצבע. המחזור שלי סדיר מאוד, כל 27 – 28 יום, וביום ה 28 התחילה הפרשה ורדרדה עם חום בהיר, וכאבי תופת, דקירות חזקות בצד שמאל בעיקר אני זוכרת באים והולכים הם ממש שיתקו אותי לא יכולתי לעמוד. זה נפסק אחרי שעתיים בערך. ומאז 4 ימים יש לי מחזור בצבע שונה ובכמות כמו מחזור רגיל,אדום אבל לא בגוון רגיל, פחות צח נגיד, מה זה יכול להיות? אולי הריון שלא תפס? תודה מראש.

 35. מאת נועה:

  שאלה קצת מורכבת: אני חשדתי שאני בהריון בגלל מספר תופעות שלא יכולות להיות מוסברות אחרת (לא אפרט כאן), אך מספר בדיקות ביתיות הראו שלילי . עם זאת, המשיכו אצלי כמה תופעות, אך ביום שבת האחרון שהיה בדיוק היום ה-28 מאז הדימום האחרון (שלדעתי היה של השתרשות), קיבלתי מה שנראה והרגיש כמחזור מבחינת הכאבים וזרם הדימום. לאחר 3 ימים של מה שנראה כמחזור נורמלי הדימום נפסק וגם הכאבים, אך היום שוב התחיל לי דימום לפתע, עם כאבים. האם לדעתכן זו הפלה טבעית והאם שווה לי לעשות בדיקת בטא על כל מקרה? עד עכשיו לא השתמשתי בה כי לא רציתי לעשות סתם.

  בתודה מראש,
  נועה.

 36. מאת אבא:

  לדעתי אין טעם לרוץ לבדיקות. שחררי ותסמכי על הגוף שלך שידע להוציא מה שלא טוב לו.
  בהצלחה!
  חלי

 37. מאת טניה:

  שלום
  אני בשבוע 15 ואני גרה בניו יורק והרופא שלי גילה שיש לי blood clots אני חושבת שזה קרישי דם האם זה מסוכן לעובר או לי ומה הסיכונים לעתיד הרופא שלי אומרת שאין בזה סיכון ורציתי עוד חוות דעת מקווה שתוכלו לעזור לי אני רוצה לציין שהעובר במצב מצוין

  תודה מראש טניה

 38. מאת גלי:

  שלום, אני נמצאת בשבוע 17 להריון וכבר שבוע יש לי דימומים.
  עשו אולטרסאונד והכל היה נראה תקין אך בכל זאת הדימום לא עובר וגם מלווה לעיתים בכאבי מחזור לא חזקים.
  הרופא המטפל שלי אמר לי לנוח שבוע במיטה.
  רופא אחר אמר שבשלב הזה לא נותנים כדורים או זריקות או כל התערבות. האם זה נכון?
  האם לא כדאי אחרי שבוע דימומים להתחיל עם טיפול תרופתי לעתור את הדימומים? והאם בשבוע כזה הסיכוי להפלה קיים?
  תודה

השאירו תגובה
אם אתה מעוניין בתמונה שתוצג עם התגובה שלך, נא להשיג Gravatar.

 • RSS
 • מועדפים
 • פייסבוק
 • טוויטר